قابلمه چدن دسینی 10 پارچه ایتالیا جایگزین سوخت اتومبیل ها در آمریکا شد

قابلمه چدن دسینی 10 پارچه ایتالیا برای خورش‌ها و خورش‌های طولانی مناسب هستند، زیرا ساختار ضخیم آن‌ها به طور یکنواخت غذا را گرم می‌کند و طعم آن را حفظ می‌کند. ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از یک قابلمه چدن دسینی استفاده کنید و کدام ظروف را در آن بهتر آماده کنید.

قابلمه چدن دسینی ظرفی بزرگ، سنگین و معمولاً استوانه‌ای شکل است. با توجه به ظرفیت ذخیره حرارت عالی، می تواند تقریباً هر کار پخت و پز را انجام دهد  از جوشاندن سوپ تا پخت نان.

حجم یک قابلمه چدن دسینی معمولاً 4 تا 8 لیتر است که برای سرو غذای خانواده عالی است. دارای دیوارهای ضخیم با دو دسته محکم و رو به بیرون و یک درب محکم با یک دسته دکمه مانند است.

به لطف دیواره های ضخیم، اجاق های هلندی می توانند غذا را از همه جهات با دمای یکنواخت در طول فرآیند پخت گرم کنند. درب های سفارشی آنها از خروج رطوبت جلوگیری می کند، که هنگام پختن یا بخارپز کردن ضروری است.

قابلمه چدن دسینی معمولاً از چدن بادوام ساخته می شوند، اما می توانند از سرامیک، آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و حتی سفال نیز ساخته شوند. چدن ماده ایده آلی برای کنترل دمای خوب هنگام پخت و پز است، در حالی که آلومینیوم و فولاد ضد زنگ سریعتر و شدیدتر گرم می شوند. اگر می‌خواهید مچ دست‌هایتان را راحت‌تر کنید، قابلمه‌های استیل و آلومینیومی راحت‌تر به کار می‌روند. اگر مجبور بودید بین آلومینیوم، فولاد ضد زنگ و چدن یکی را انتخاب کنید، توصیه می کنیم چدن را برای بهترین نتیجه انتخاب کنید.

برخی از قابلمه های چدنی دسینی لعاب شده یا با لایه ای از لعاب نچسب پخته پوشانده شده اند، در حالی که برخی دیگر لخت هستند یا با پوشش نچسب پخته پوشانده می شوند.

کاسرول های لخت قبل از آماده شدن برای طبخ نیاز به پوشش کامل نچسب دارند. به دلیل واکنش پذیری آنها با مواد اسیدی، کاسرول های بدون روکش نیز معمولاً به مراقبت و توجه بیشتری نسبت به همتایان میناکاری شده خود نیاز دارند.

 

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.